سوالات شما

بعضی از سوالات متداول شما عزیزان به همراه پاسخ های آن ها ، در اینجا آورده شده اند .

– مدت زمان انجام پروژه های نقشه برداری به چه صورتی می باشد و چقدر طول می کشد ؟

+ مدت زمان پروژه های نقشه برداری کاملا به نحوه پرداخت مشتریان و کارفرمایان محترم بستگی دارد . اگر تمام مبلغ پروژه قبل از شروع کار پرداخت شود ، ما می توانیم همه کارها را به صورت موازی با هم انجام بدهیم . یعنی عملیات نقشه برداری و ترسیم و چاپ و… به صورت موازی و بسیار سریع به پیش می رود . اما اگر پرداخت به صورت مرحله ای و پیش پرداختی و… باشد ، مدت زمان انجام کار به ناچار بیشتر خواهد شد . چون ما مجبور هستیم کار را به صورت مرحله به مرحله انجام بدهیم .

– انجام مهر و امضای نقشه ها به چه صورتی است ؟ آیا شما نقشه ها را به صورت مهر شده به ما تحویل می دهید ؟

+ این مورد بستگی به نیاز و خواستۀ شما دارد . مهر و امضای نقشه های برداشت شده ، فقط در صورت نیاز کارفرما انجام می شود و هزینه جداگانه ای دارد . یعنی هزینۀ مهرها به صورت جداگانه محاسبه می شود . این هزینه بسیار کم و جزئی است و مطابق با جداول سازمان نظام مهندسی و اداره ثبت می باشد . مبحث مهرها و انواع آن ها در نقشه برداری ، بسیار پیچیده است و توضیح دادن آن در این مطلب نمی گنجد . مهرهای متنوعی مانند مهر نظام مهندسی ، کارشناس رسمی دادگستری ، شرکتی ، شخصی و… وجود دارد . با توجه به پروژه و نیاز شما ، می توان از آن ها استفاده کرد . جهت مشاوره در مورد انواع مهر ها ، می توانید با مهندس بابک اسحاقیان تماس حاصل فرمایید .

– وقتی در اینترنت و روزنامه ها جست و جو می کنیم ، با افراد و شرکت های مختلفی مواجه می شویم . در نگاه اول ، خدمات همه آن ها مشابه یکدیگر است . تفاوت مهندس بابک اسحاقیان و شرکت ایشان چیست و نسبت به دیگران ، چه مزیتی دارد ؟

+ مهم ترین مزیت و ویژگی کار ما ، علاوه بر دقت و کیفیت بالا ، قیمت های بسیار مناسب و مقرون به صرفه است . ما کار نقشه برداری را به صورت بهینه انجام می دهیم . یعنی هزینه های کار مانند زمان ، انرژی ، نیروی انسانی ، و… را کاهش می دهیم . در عوض نتیجه های کار را بهبود و افزایش می دهیم . مانند سرعت ، دقت ، و کیفیت انجام کار . در نتیجه ، مشتریان با قیمتی بسیار پایین تر از دیگران ، نقشه هایی بسیار دقیق تر و کامل تر را دریافت می کنند . اصلِ کارِ مهندسی نیز همین است . مهندسی ، به معنی همین بهینه سازی است . هر کسی که اصول نقشه برداری را بلد باشد ، می تواند با تهیه ابزار این کار ، وارد بازار کار شود . اما ارائه خدمات حرفه ای و بهینه در سطح جهانی ، نیاز به تخصص و تجربه یک تیم مهندسی واقعی و کارکشته دارد .

– آیا شما کار اصلاحات و ترسیم نقشه هایی که از قبل ترسیم شده اند را هم انجام می دهید ؟

+ بله . یک بخش از کار ما دقیقاً همین مورد است . اگر شما نقشه هایی دارید که کاغذی یا دستی هستند یا توسط خودتان یا نقشه بردارهای دیگری برداشت شده اند ، ما می توانیم فقط کار ترسیم یا اصلاح آن ها را انجام بدهیم . ترسیم با نرم افزار های اتوکد و آرشیکد ، به صورت دو بعدی و سه بعدی قابل انجام است .

– نقشه های شما در چه سایزی چاپ می شوند ؟

+ این مورد ، بستگی به نیاز و خواستۀ کارفرما دارد . اما نقشه های استاندارد ، در سایز های آ۴ یا آ۳ قابل چاپ هستند و دارای راهنمای نقشه و کادر بندی نیز می باشند . چاپ در سایزهای بزرگ تر نیز امکان پذیر می باشد .

– محل دفتر شرکت شما کجا است ؟

+ آدرس و تلفن های دفتر ، در بخش « تماس با ما » موجود است . جهت هماهنگی برای حضور در دفتر ، می توانید با مهندس بابک اسحاقیان تماس بگیرید .

– چگونه قبل از پرداخت مابقی هزینه ، نقشه ها را مشاهده کنیم و از دقّت آن ها مطمئن شویم ؟

+ هنگامی که نقشه ها آماده شد ، یک پیش نمایش برای شما ارسال می کنیم . بعد از تسویه مبلغ نهایی و دریافت نقشه ها نیز ، اگر اصلاحاتی مد نظر شما بود ، به صورت رایگان انجام می شود .

– آیا شما فایل های باز و قابل ویرایش نقشه ها را هم به ما ارائه می دهید ؟

+ بله . فایل نقشه ها هم با فرمت اتوکد DWG و هم با فرمت پی دی اِف PDF خدمت شما ارائه می شود . فایل اتوکد ، قابل ویرایش می باشد .

– آیا تغییرات نقشه ها هزینه دارد ؟ مثلاً اگر شهرداری یا سازمان ثبت اسناد یا وزارت بهداشت و… نقشه ها را قبول نکنند ؟

+ به دلیل تجربه زیادی که ما در زمینه نقشه برداری و تهیه نقشه برای سازمان ها و نهاد ها و ارگان های مختلف داریم ، اِحتمال این که نقشه ها مورد تایید آن ها قرار نگیرد ، فوق العاده کم و در حد صفر می باشد .  اما احیاناً اگر از نقشه ها ایراد و اشکالی گرفتند ، اصلاح آن هیچ هزینه ای ندارد و به صورت رایگان انجام می شود . اگر تغییرات به صورت دگرگونی کلی باشد یا خواستۀ آن ها کاملاً تغییر کند ، هزینه اضافه می شود . چون کار باید مجدداً انجام شود .