تبدیل نقشه های کاغذی و دستی به اتوکد

تبدیل نقشه های کاغذی و دستی به اتوکد

تبدیل نقشه های کاغذی و دستی به اتوکد
تبدیل نقشه های کاغذی و دستی به اتوکد
تبدیل نقشه های کاغذی و دستی به اتوکد

اگر با دست نقشه هایی را کشیده اید و نقشه ها به صورت کاغذی هستند ، یا نقشه هایی را به صورت عکس یا پی دی اف دارید و می خواهید آن ها را به نقشه های اتوکد تبدیل کنید ، شرکت اطلس در خدمت شما است .

بسیاری از افراد به اشتباه فکر می کنند که تبدیل نقشه های دستی به اتوکد ، همان اسکن کردن است . یعنی متاسفانه تفاوت بین اسکن کردن نقشه ها و انجام نقشه کشی ساختمان را نمی دانند .

اسکن کردن نقشه ها به گذاشتن نقشه ها درون دستگاه اسکنر و اسکن کردن آن ها با نرم افزار فتوشاپ گفته می شود . با این کار یک عکس معمولی از نقشه تهیه می شود .

دقیقا مثل این که شما از نقشه دستی خود ، با موبایل یک عکس معمولی گرفته باشید . اما نقشه کشی با اتوکد ، یک کار کاملا متفاوت است . نقشه کشی اتوکد به صورت کاملا دستی و توسط نقشه کش ها در شرکت اطلس به انجام می رسد .

به این معنی که نقشه کش های ما ، نقشه های دستی را روی میز و روبروی خود می گذارند و با استفاده از نرم افزار اتوکد و با صرف زمان و زحمت فراوان ، تک تک خط های آن را در اتوکد به صورت دستی ترسیم می کنند .

هیچ کدام از ترسیم ها به صورت اتوماتیک و خود به خود انجام نمی شود . ترسیم هر یک از خطوط نیاز به اجرای فرمان مورد نظر در اتوکد با دقت و تمرکز بسیار بالا و خیره شدن مداوم به صفحه مانیتور دارد .

در نتیجه این کار ، یک نقشه اتوکد تهیه می شود . فرمت این نقشه ، دی دبلیو جی یا همان DWG می باشد . این نقشه قابل ویرایش می باشد و تک تک خطوط و لایه های آن جدا از هم و قابل ادیت و ویرایش هستند . شما می توانید این نقشه را ویرایش کنید ، پرینت کنید یا به هر صورت دیگری از آن استفاده کنید .

در شرکت اطلس ، نقشه کش های حرفه ای ساختمانی زیر نظر مهندس بابک اسحاقیان که کارشناس ارشد عمران می باشند فعالیت می کنند . با وجود تمام این زحمات ، شرکت اطلس پروژه های نقشه کشی را با نازل ترین و مناسب ترین قیمت به انجام می رساند .

اما در بعضی از موارد ، کارفرما در انتهای پروژه تفاوت بین نقشه های اولیه دستی و نقشه های ترسیم شده اتوکدی را متوجه نمی شود و تصور می کند که ما فقط نقشه ها را اسکن کرده ایم .

بعضی از کارفرمایان با این تصور نادرست ، از پرداخت هزینه ناچیز نقشه کشی خودداری می کنند و فایل اتوکدی DWG خود را نیز تحویل نمی گیرند و تمامی این زحمات سخت را بی نتیجه می گذارند .

امیدواریم که با خواندن این مطلب شما نیز متوجه تفاوت بین این دو شده باشید . شرکت اطلس در تهران با شماره تلفن های ۵۵۴۰۵۷۸۹ و ۰۹۱۲۴۳۳۷۴۲۹ آماده انجام نقشه کشی ساختمان برای تمامی شهر ها و نقاط ایران و جهان می باشد .